Otroci skupin Ribe, Mravlje in Sove smo se z avtobusom odpeljali v Koper. Ogledali smo si staro mestno jedro. Opazovali smo ozke ulice, zanimive stavbe in da pontejev vodnjak. Otroci so med drugim opazili, da je gospa z neobičajnim motorjem pismonoša, ki deli pošto. Sami sicer uporabljajo in poznajo izraz poštar. Čevljarska ulica je dobila ime po čevljarjih, ki so bili nekoč v tej ulici, zato smo enega poiskali. Prijazen čevljar nam je pokazal svojo delavnico.
V gledališču smo si ogledali glasbeno pravljico Peter in volk, ki so nam jo pripovedovali igralec, glasbeniki in glasba. Da nas je glasba in scena čisto prevzela in popeljala v samo dogajanje so pričali naši izrazi na obrazih. Polni lepih vtisov smo se vrnili v vrtec.

Koordinatorica Sonja Ferfolja